ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دانلود پایان نامه سیستم های کنترل گسترده پست های فشار قوی

دانلود پایان نامه سیستم های کنترل گسترده پست های فشار قوی

چهارشنبه 27 بهمن 1395
10:26
8: تعداد بازدید

تعداد صفحات:88
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
چکیده
فصل اول
مقدمه
فصل دوم
طراحی و کارآیی SAS
طراحی و کارآیی SAS
مزایای کارآیی عملی سیستم
سیستمهای مانیتورینگ و اتوماسیون
خصوصیات عمومی سیستمهای SAS 5XX
فصل سوم
سیستم پیشرفته اتوماسیون پست SAS 570
سیستم پیشرفته اتوماسیون پست SAS 570
نصب سیستم
خصوصیات مشترک SAS
خصوصیات SAS 570
طراحی و عملکرد مشترک SAS
طراحی و عملکرد SAS 570
تجهیزات سیستم
تنظیمات سیستم
وظایف سیستم
وظایف ابتدایی مانیتورینگ سیستم
وظایف ابتدایی کنترل سیستم
نگاهی کلی به پست
وظایف ابتدایی مانیتورینگ (اختیاری)
وظایف ابتدایی کنترل (اختیاری)
خلاصه قابلیت های سیستم اتوماسیون پست
فصل چهارم
اجزا سیستم اتوماسیون
کوپل کننده های ستاره ای (RER 111)
واحد گیرنده و فرستنده (RER 107)
GPS
نرم افزار کنترل سیستم اتوماسیون پست Micro Scada
فیبر نوری در سیستم حفاظت و کنترل پست های فشار قوی
رله REC 561 ترمینال کنترل حفاظت
رله REL 670 حفاظت دیستانس خط
رله RED 521 ترمینال حفاظت دیفرانسیل
رله RET 670 حفاظت ترانسفورماتور
رله REX 521 پشتیبان فیدر
سیستم REB 500 SYS حفاظت پست
رله RES 521 اندازه گیری زاویه
فصل پنجم
سیستم مانیتورینگ SMS 530
منابع و مآخذ
پیوست ها

چکیده:
به علت ساختار شبکه های توزیع، گستردگی و در معرض عوامل محیطی بودن آن ها بسیاری از خاموشی های اعمال شده به مشترکین ناشی از حوادث این شبکه ها می باشد.
روش عیب یابی فعلی در شبکه های توزیع به علت عدم وجود تجهیزات حفاظتی و مانیتورینگ مناسب و نیز نبودن امکان کنترل از راه دور زمان بر بوده و به صورت سعی و خطا می باشد.این مسئله باعث برخی آسیب های احتمالی به تجهیزات شبکه و مشترکین نیز میگردد.
افزایش اطلاعات از وقایع سیستم اتوماسیون شبکه های توزیع در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است که با اجرای آن اطلاعاتی نظیر عملکرد تجهیزات حفاظتی، وضعیت کلیدها و مقادیر ولتاژ و جریان در مرکز قابل مشاهده بوده و امکان ارسال فرمان برای تجهیزات وجود دارد.
در این پروژه سعی شده است معرفی جامعی از سیستم های اتوماسیون ومانیتورینگ پست ارائه گردد.
در فصل دوم از پروژه به شرح کلی سیستم های اتوماسیون پست (SAS) پرداخته شده است و همچنین انواع سیستم های پست همراه با مزایای آن ها نیز بیان شده است.
در فصل سوم، پیشرفته ترین سیستم اتوماسیون پست (SAS570) به طور کامل شرح داده شده است و به توزیع مواردی از قبیل خصوصیات، طراحی تجهیزات و وظایف این سیستم پرداخته شده است.
اجزای سیستم اتوماسیون پست بسیار زیاد و گسترده است و صحبت در مورد تمامی آن ها نیاز به تالیف چندین کتاب دارد ولی به طور خلاصه چند جزء مهم سیستم اتوماسیون پست در فصل چهارم آورده شده است.
در فصل پنجم به شرح کاملی از سیستم مانیتورینگ پست (530 SMS) پرداخته شده است.
امید است این پروژه بتواند دید جدیدی نسبت به تکنولوژی پیشرفته اتوماسیون و مانیتورینگ به شما ارائه کند.

مقدمه:
پیشروی با تکنولوژی روز در کلیه منابع به خصوص در صنعت برق جز لاینفک و راز بقا در این صنعت میباشد. گسترش سریع شبکه برق و همچنین سیر صعودی تعداد پست ها در سطوح مختلف ولتاژ و تقاضای بسیار در بخشهای صنعتی و غیر صنعتی امری اجتناب ناپذیر میباشد. با توجه به پیوستگی شبکه برق تحویل به موقع آن با کیفیت مطلوب و با حداقل وقفه به مصرف کننده یکی از وظایف مهم در امر بهره برداری به شمار می آید.
و این جزء با توزیع بهینه برق در شبکه میسر نمی گردد. با توجه به این که پست ها در هر سطحی از ولتاژ که باشند جزئی از اجزای اصلی تشکیل دهنده شبکه سراسری میباشند پس کنترل و نظارت دقیق و مستمر به معنی جلوگیری از اتلاف انرژی و ارتقا بازدهی در بهره برداری از شبکه است و این جز ارکان اساسی طراحی، توسعه و بهینه سازی پست ها میباشد. به همین منظور با بررسی از نحوه بهره برداری از پست های ایران خیلی سریع به اصول پایه ای آن یعنی نیاز به یک سیستم مدیریت قابل اطمینان در جهت کنترل پست ها میرسیم که در بیشتر نقاط دنیا به مرحله اجرا در آمده است.
با توجه به این که تصمیم گیرنده نهایی در پست ها اپراتور میباشد لذا دانستن اطلاعات لازم و کافی و به صورت لحظه ای و همچنین داشتن ابزارهای دقیق جهت تجزیه و تحلیل وقایع میتواند منجر به تصمیم گیری صحیح و عملا برآورد نیاز های فوق باشد.
با توجه به اینکه تکنولوژی پست ها به خصوص در قسمت تجهیزات فشار قوی (Primary equipment) در سال های گذشته چندان تغییر نکرده است و علی رغم کمابیش یکسان ماندن وظایف حفاظت و کنترل، تکنولوژی برق در این بخش کاملا دگرگون شده است و لزوم استفاده از این پیشرفت ها در یک مدیریت انرژی صحیح جهت بالا بردن بازدهی و تقلیل در هزینه ها و به صفر رساندن ضریب خطا در سیستم کنترل امری است الزامی و این جز با مانیتورینگ و اتوماسیون پست ها به تحقق نخواهد پیوست.
امروزه واقعیت های دنیای موجود در مورد کاهش شاخص انرژی توزیع شده و لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های نصب شده امر پیاده سازی اتوماسیون در نقاط کلیدی و حساس شبکه توزیع و انتقال یک الزام اجتناب ناپذیر به حساب می آید.


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بهترین و سریعترین مرجع دانلود کارآموزی و پروژه و پایان نامه است. | طراح قالب: آوازک