ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دانلود پروژه کهکشان راه شیری و منظومه شمسی

دانلود پروژه کهکشان راه شیری و منظومه شمسی

چهارشنبه 27 بهمن 1395
10:33
10: تعداد بازدید

تعداد صفحات:103
نوع فایل:word
فهرست مطالب:
پیشگفتار
چکیده
مقدمه
کهکشان راه شیری
قسمتهای اصلی کهکشان
ماهیت راه شیری
قسمت نورانی راه شیری
خانواده راه شیری
ستاره ها و خصوصیات آن ها
فاصله ستاره ها از یکدیگر
نحوه اندازه گیری سرعت و جهت حرکت ستاره
تشکیل پیش ستاره در مرکز توده های چرخان
تعادل نیروها در ستاره
ستاره هایی مانند خورشید
ستارگان سنگین‌تر از خورشید
چرخه عمر یک ستاره
نحوه پیدا کردن ستاره قطبی در آسمان شب
صور فلکی در کره سماوی
صور فلکی فصل بهار
صور فلکی فصل تابستان
صور فلکی فصل پائیز
صور فلکی فصل زمستان
محاسبه فاصله زمین تا ستاره
منظومه شمسی
مقدمه
خورشید
خانواده منظومه شمسی
سیارات منظومه شمسی
ماه
عطارد
ناهید(زهره)
زمین
بهرام(مریخ)
مشتری
کیوان(زحل)
اورانوس
نپتون
پلوتون
سدنا
نتیجه گیری
فهرست منابع و ماخذ

پیشگفتار:
در عصر انفجار اطلاعات و با وجود پیشرفتهای چشمگیر انسان و یافته‌های آنان در مورد پدیده‌های طبیعی، هنوز رازهای بزرگی از خلقت خداوند ناشناخته و مرموز باق مانده است. مخصوصا شگفتی‌های آسمان با تحقیقات و کشف‌های دانشمندان در مورد اجرام آسمانی، ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.
هر اندازه که مطالعات و تحقیقات محققین اجرام آسمانی، منظومه‌های شمسی و ستارگان دامنه‌دارتر می‌شود، عظمت و شکوه خالق چنین دستگاه عظیمی بیشتر هویدا میگردد و انسان را به تفحص و تدبیر وا‌ میدارد و بی‌درنگ خود را با این سوال مواجه می‌بیند که چنین نظمی در گردش آسمان و زمین حکایت از وجود ناظمی بزرگ که شایسته ستایش و پرستش است، دارد.
ما نیز به نوبه خود تصمیم گرفتیم تا با کنکاش و بررسی و غوطه‌ور شدن در سیل عظیم اطلاعات، سوالات متعدد ذهن خود را هرچند اندک و در حد توان، جوابی داده باشیم و وجود خالق یکتا را بیش از پیش در کنار خود حس کرده، عظمت او را بستاییم.
تحقیق حاضر فرصتی را مهیا ساخت تا شگفتی‌های طبیعت و هستی را با دید تازه‌ای نگریسته و با این تحقیق دیگر همنوعان خود را مجاب سازیم تا در هستی و آفرینش تفکر و تاملی دگرباره داشته باشند.

چکیده:
اگر میخواهید دریابید بخشی از جهان که شامل زمین و ساکنان ان است چقدر کوچک است این کار را انجام دهید: در شبی تیره و صاف از خانه بیرون بروید و دور از چراغهای شهر به ان نوار کمرنگ مه مانندی که اسمان را در بر گرفته است بنگرید.این نوار راه شیری نام دارد.تا سال1609 میلادی که نخستین تلسکوپ ساخته شد کسی نمی دانست که راه شیری چیست.سپس کشف شد که راه شیری مجموعه ای از میلیاردها ستاره کم نور است.در حدود سال1800 ستاره شناسان دریافتند که ستارگان راه شیری در مجموعه بزرگی به صورت یک کلوچه گرد امده اند.این مجموعه ستارگان کهکشان نامیده میشود. کهکشان مارپیچی ما تمام کهکشان ها همشکل نیستند.بسیاری از آن ها بیضوی یا تخم مرغی شکل اند. بعضی دیگر مارپیچی اند و شکلی مسطح وگرداب وار دارند. راه شیری ما کهکشانی است مارپیچی. بخش های خارجی آن از خطوط طویل و منحنی شکل ستارگان موسوم به بازوهای مارپیچی تشکیل شده است. این بازوها به صورت منحنی وارد بخش مرکزی کهکشان می شوند.بخش مرکزی شامل نود درصد کل ستارگان موجود در کهکشان است اخترشناسان. این بازوهای مارپیچی را با تعقیب غول های آبی جوان موجود در انها ردیابی می کنند.خورشید ما درون بازوی جبار قرار گرفته است.این بازو سومین بازوی راه شیری است.بازوهای قنطورس و قوس به مرکز کهکشان نزدیکتر و بازوی برساووش از مرکز کهکشان دورتر است.همه ستارگان موجود در این بازوها دور مرکز کهکشان می گردند.خورشید هر دویست و سی سال یکبار دور مرکز کهکشان میگردد.


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بهترین و سریعترین مرجع دانلود کارآموزی و پروژه و پایان نامه است. | طراح قالب: آوازک